Zabezpieczenie mieszkań

Pamiętajmy, że ochrona nie zauważy wszystkiego, stąd w celu zapewnienia bezpieczeństwa na osiedlu i w trosce o Państwa mienie bardzo prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na podejrzane osoby, które próbują wejść się do wewnątrz budynku. W przypadku wątpliwości prosimy o niezwłoczne powiadomienie pracowników ochrony pod całodobowy numer telefonu: 693 841 497 bądź policji pod numer 997 lub 112.

Aby ustrzec się przed włamaniem, należy pamiętać o następujących zasadach:

  1. Nigdy nie zostawiajmy kluczy w „umówionym” miejscu (np. pod wycieraczką czy na parapecie). Miejsca te są doskonale znane złodziejom więc znalezienie ich nie sprawi złodziejowi żadnych trudności.
  2. Nie wkładajmy w drzwi kartek informujących, gdzie jesteśmy i o której wrócimy. Znajomy może nie przyjść, a dzięki nam złodziej wie, ile ma czasu na włamanie.
  3. Wzmóżmy czujność i zwracajmy szczególną uwagę na wszelkie obce osoby oraz pojazdy parkujące w rejonie posesji, których zachowanie budzi podejrzenie. Niezwłocznie poinformujmy ochronę lub policję jeśli cokolwiek wyda się nam podejrzane.
  4. W przypadku nieobecności domowników warto pozostawić zapalone światło przynajmniej w jednym z pomieszczeń – jest to sygnał dla złodzieja, że w domu ktoś jest.
  5. Wychodząc z mieszkania dokładnie zamykajmy drzwi i zabezpieczmy okna tak aby nie można ich było otworzyć z zewnątrz.

Dobrym pomysłem może być również montaż systemu alarmowego z powiadamianiem telefonicznym, które pozwoli nam zareagować również zdalnie.

PAMIĘTAJMY! Nie ma lepszego zabezpieczenia naszego mieszkania niż dobry sąsiad. Niech nas nie irytuje, kiedy otwiera drzwi, gdy przychodzą do nas goście. Możemy być pewni, że jeśli przyjdzie złodziej, sąsiad nie zapomni uchylić drzwi. Sami też interesujmy się osobami obcymi będącymi na klatce schodowej i np. zapytajmy kogo szukają.